Pracodawcy i firmy zarejestrowane do VAT

 

Pilne, 2020-07-08

Rząd UK oświadczył że pracodawcy którzy utrzymają pracowników przez trzy miesiące po zakończeniu Furlough Scheme (do 31 stycznia 2021) otrzymają £1000 bonusu za każdego utrzymanego pracownika.  Warunkiem otrzymania bonusu jest wypłacanie pracownikowi wynagrodzenia powyżej £520 miesięcznie (uśrednionego pomiędzy 31 października 2020 do 31 stycznia 2021). Bonus będzie wypłacany od Lutego 2021. Chociaż to skromna suma, to niewątpliwie będzie pomocne pracodawcom w czasie gdy bedzie trzeba zapłacić odwleczone w czasie (ze względu na koronawirusa) zaległości podatkowe Self-Assessment oraz VAT.

---

Rząd oświadczył, że sfinansuje koszty ustawowego zasiłku chorobowego (SSP) dla pracodawców zatrudniających 250 osób lub mniej przez okres do 14 dni.
Możesz również złożyć wniosek do HMRC o dotację na pokrycie do 80% wynagrodzenia swoich pracowników, maksymalnie do 2 500 GBP miesięcznie.
Rząd ogłosił wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w formie dotacji i stawek biznesowych.
Banki będą również oferować
pożyczki małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach rządowego programu pożyczek w okresie pandemi.
Jeśli jesteś zarejestrowany jako podatnik VAT, rząd ogłosił, że płatności podatku VAT należne między 20 marca 2020 r. a końcem czerwca 2020 r. zostały odroczone.

Dowiedz się więcej o pomocy dostępnej dla firm:

gov.uk  

gov.uk business support  

gov.scot business support


 

Friendly Handshake